Den osmistý dvacátý osmý, 31. května 2024

V svém minulém zamyšlení jsem uváděl úryvky ze svědectví Ukrajinců o tom, jak prožívají válku, dnes se zaměřím na téma Charkov a jeho obyvatelé. Jak žijí a co je trápí, co vidí kolem sebe, kde hledají smysl pro každý nový den.

„Moje doporučení pro obyvatele Charkova se za poslední rok nezměnila, ale znovu je připomenu,“ píše na svém účtu moje známá. „Vám, kteří máte staré rodiče, vyžadující péči, radím – odjeďte do vnitrozemí. Vám, kteří máte dostatek prostředků, časových i finančních – pusťte se do dobrovolnické činnosti, pomáhejte nejslabším. A vám, kteří chodíte denně do práce – pracujte, zajistěte se finančně, zapněte režim minimální spotřeby, šetřete prostředky, včetně duševních, plaťte daně, přispívejte na armádu nebo pomáhejte dobrovolníkům, kteří se věnují účinným programům. To je v podstatě vše. Našli jste v mém seznamu svou kategorii?“

Zbývá vám ještě 90 % článku
První 2 měsíce předplatného za 40 Kč
  • První 2 měsíce za 40 Kč/měsíc, poté za 199 Kč měsíčně
  • Možnost kdykoliv zrušit
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Všechny články v audioverzi + playlist
Máte již předplatné?
Přihlásit se

Zajímají vás další kvalitní články z Hospodářských novin? Výběr těch nejúspěšnějších posíláme každý všední den večer v našem newsletteru 7 v SEDM, který si můžete zdarma přihlásit.