Německé ministerstvo obrany se rozhodlo zakoupit místo modernizované verze protiraketového systému Patriot americko-evropský komplex MEADS. S odvoláním na nejmenované zdroje to v pátek napsal německý list Süddeutsche Zeitung. Německý resort obrany informaci podle agentury Reuters odmítl potvrdit i vyvrátit.

"Rozhodnutí bude učiněno na konci druhého čtvrtletí, jak bylo dříve oznámeno," uvedlo ministerstvo. "Nadále pokračujeme s rozhovory se všemi výrobci."

Zprávu rovněž nekomentovaly ani americké společnosti Raytheon, která nabízí vylepšenou verzi Patriotu, a Lockheed Martin, která spolu s firmami z Itálie a Německa stojí za systémem MEADS. 

MEADS je mobilní systém, který má zajistit obranu před balistickými raketami, ale i letadly a bezpilotními letouny. V uplynulých letech již byl úspěšně odzkoušen a jeho bojové schopnosti jsou podle expertů v některých ohledech až osminásobně účinnější než u jiných protiraketových systémů. Komplex byl při začátku vývoje zamýšlen jako náhrada za systém Patriot, který byl do výzbroje nasazen na počátku 80. let.