Život jedné ze současných nejvlivnějších žen světa, německé kancléřky Angely Merkelové, bude brzy převeden na filmové plátno. Snímek připravovaný v mezinárodní koprodukci by se v kinech měl objevit ve volebním roce 2017. Informovala o tom agentura DPA s odvoláním na obchodního ředitele produkční společnosti AVE Walida Nakschbandiho.

Merkelová: Evropská unie je připravena přijmout nové sankce proti Rusku - čtěte ZDE

Nakschbandi zatím mnoho podrobností o filmu neprozradil. Komu připadne ztvárnění hlavní postavy, je podle něj ještě otevřené. Nicméně obsazení rolí by mělo být veskrze mezinárodní, rozhodnout se o něm má prý letos na podzim.

Znám je už ovšem autor scénáře. Je jím Dirk Kurbjuweit z vlivného týdeníku Der Spiegel. Podle přesvědčení Nakschbandiho je to "člověk, který velmi dobře zná německou politickou scénu". Kancléřku dobře zná a v letech 2009 a 2014 jí už věnoval dvě knihy - "Angela Merkelová" a "Bez alternativy".

"Sleduji politickou dráhu Merkelové už řadu let, kriticky, ale vždy okouzlen," říká podle DPA Kurbjuweit. "Je to nejzajímavější politička naší doby," tvrdí o 60leté kancléřce.

Angela Merkelová, dcera luteránského pastora, se německou kancléřkou poprvé stala v roce 2005. Nejvlivnějšího postu v Německu se tato vystudovaná fyzička ujala jako vůbec první žena. Podle agentury AFP se očekává, že za dva roky se o něj bude ucházet znovu.

Tento článek máteje zdarma. Když si předplatíte HN, budete moci číst všechny naše články nejen na vašem aktuálním připojení. Vaše předplatné brzy skončí. Předplaťte si HN a můžete i nadále číst všechny naše články. Nyní první 2 měsíce jen za 40 Kč.

  • Veškerý obsah HN.cz
  • Možnost kdykoliv zrušit
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Ukládejte si články na později
  • Všechny články v audioverzi + playlist