Od chvíle, kdy Írán vzkázal světu, že může kdykoli uzavřít Hormuzský průliv, pokud neodvolá uvalené sankce na jeho ropu a finanční rezervy, uplynuly už téměř čtyři měsíce. Američané, podporováni Francií a Británií, vyslali v reakci do oblasti své válečné lodě.

Jako první proplula do Perského zálivu USS Abraham Lincoln doprovázená torpédoborci a bitevní křižníky. Nyní se k nim přidala i první válečná loď s jaderným pohonem vůbec - USS Enterprise.

Zbývá vám ještě 90 % článku
Předplatné bez reklam první 2 měsíce za 80 Kč
  • Veškerý obsah HN.cz
  • Mobilní aplikace
  • Bez reklam
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Články v audioverzi + playlist
  • Možnost kdykoliv zrušit
Máte již předplatné? Přihlásit se