Od chvíle, kdy Írán vzkázal světu, že může kdykoli uzavřít Hormuzský průliv, pokud neodvolá uvalené sankce na jeho ropu a finanční rezervy, uplynuly už téměř čtyři měsíce. Američané, podporováni Francií a Británií, vyslali v reakci do oblasti své válečné lodě.
Jako první proplula do Perského zálivu USS Abraham Lincoln doprovázená torpédoborci a bitevní křižníky. Nyní se k nim přidala i první válečná loď s jaderným pohonem vůbec - USS Enterprise.
- Veškerý obsah HN.cz
- Mobilní aplikace
- Bez reklam
- Odemykejte obsah pro přátele
- Články v audioverzi + playlist
- Možnost kdykoliv zrušit
Přidejte si Hospodářské noviny
mezi své oblíbené tituly
na Google zprávách.













