Krym, který je okupovaný Ruskem, je bez paliva a zčásti i elektřiny. Ukrajinští vojáci se totiž snaží poloostrov izolovat. Výsledkem jsou poloprázdné pláže na začátku sezony a stesky ruských turistů, kteří se domů dostávají jen složitě. Úřady už vyzvaly místní, aby neposílali děti do školek a šetřili energii v mobilech i tím, že mají telefonovat jen v případech nouze. Na Krym zřejmě letos nepřijedou ani děti do rekreačních a ozdravných zařízení.
Co se dočtete dál
- Proč se Krym promění z poloostrova na ostrov
- Kam dolétnou ukrajinské drony
- Co všechno postrádají obyvatelé Krymu
- Veškerý obsah HN.cz
- Mobilní aplikace
- Bez reklam
- Odemykejte obsah pro přátele
- Články v audioverzi + playlist
- Možnost kdykoliv zrušit
Přidejte si Hospodářské noviny
mezi své oblíbené tituly
na Google zprávách.









