Východoukrajinští vzbouřenci uspořádali v předvečer Mezinárodního dne žen soutěž o královnu krásy. Zúčastnily se jí v sobotu ženy a zároveň spolubojovnice proruských separatistů. Kvůli volbě miss vyměnily bojové kanady za boty na podpatcích a uniformy za večerní šaty. O výsledku klání se agentura AP nezmiňuje.

Babiš: Česko nesouhlasí s rozdělením Ukrajiny na dvě země - čtěte ZDE

Akci zorganizovaly úřady samozvané lidové republiky v Doněcku před dnešním Mezinárodním dnem žen, který se v postsovětském prostoru stále běžně slaví.

Ženy ze tří hlavních praporů obdržely ceny a růže. Většina z nich jsou místní obyvatelky, které následují své muže nebo partnery na frontu. Podle AP však byla mezi soutěžícími i jedna Ruska ze západoruského města Brjansk.

"Na tohle nejsem zvyklá," řekla soutěžící Natalija, která prozradila i své vojenské jméno Radistka. "Musíme mít podpatky a pak, ty šaty jsou tak odvážné. Jsme především vojačky," zdůraznila.

Tento článek máteje zdarma. Když si předplatíte HN, budete moci číst všechny naše články nejen na vašem aktuálním připojení. Vaše předplatné brzy skončí. Předplaťte si HN a můžete i nadále číst všechny naše články. Nyní první 2 měsíce jen za 40 Kč.

  • Veškerý obsah HN.cz
  • Možnost kdykoliv zrušit
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Ukládejte si články na později
  • Všechny články v audioverzi + playlist