Oficiálně má jen dva staré automobily Volha, terénní Ladu, garáž, byt a malý pozemek. Přesto žije v luxusních palácích a je jedním z nejbohatších světových politiků. Majetek Vladimira Putina je podle The New York Times odhadován na 40 miliard dolarů. Jiné odhady mluví až o 70 miliardách. V přepočtu se tedy mluví o rozmezí 800 miliard až 1,4 bilionu korun.

Pro srovnání: Kdybychom zařadili Putina do žebříčku nejbohatších lidí podle agentury Bloomberg (kde jsou ale z metodologických důvodů jen podnikatelé, jejichž jmění lze prokázat) i nižší odhad by ho pasoval do první desítky. Překonal by tak například kompletní čtveřici členů rodinného klanu Waltonových, kteří vlastní americký řetězec WallMart.

Vyšší odhad (70 miliard dolarů) by z něj rovnou v tomto žebříčku udělal druhého nejbohatšího člověka na světě. Na prvního Billa Gatese by sice ztrácel 10 miliard, ale o jednotky miliard by jeho jmění převyšovalo někdejší jedničky Carlose Slima i nejúspěšnějšího investora současnosti Warrena Buffeta.

Zbývá vám ještě 80 % článku
První 2 měsíce předplatného za 40 Kč
  • První 2 měsíce za 40 Kč/měsíc, poté za 199 Kč měsíčně
  • Možnost kdykoliv zrušit
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Nově všechny články v audioverzi
Máte již předplatné?
Přihlásit se