Celebrity dychtící po slávě by udělaly prakticky cokoli, aby se staly nejčastěji omílaným pojmem na světové počítačové síti.

Americká hvězdička Miley Cyrusová například na pódiu předvedla takřka vše – od simulovaného sexu až po zapáleného jointa a opakovaně se svléká před kamerami.

Ani ona ale nakonec nepřekonala papeže Františka, který se stal letos vůbec nejfrekventovanějším jménem na internetu.

Americká společnost Global Language Monitor sídlící v Texasu uvedla, že nejčastěji používaným slovem na internetu letos byla číslovka "404", tedy kód, který se objeví, když zvolená webová stránka není dostupná.

Žebříčku jmen a pojmů zase zcela dominuje papež František, který byl do čela katolické církve zvolen na jaře. Až za ním je označení americké zdravotní reformy ObamaCare, zkratka Národní agentury pro bezpečnost – NSA – a jméno muže, který vyzradil podrobnosti o jejím rozsáhlém sledovacím programu – Edwarda Snowdena.

Následník trůnu

Na páté příčce se objevila Kate Middletonová, manželka britského prince Williama, která v létě porodila syna George Alexandera Louise. V pořadí třetího následníka trůnu.

Nejčastější frází se stalo slovní spojení "toxic politics", vládní shutdown a globální oteplování. Minulý rok, kdy měl podle některých výkladů kalendáře Mayů přijít konec světa, to přitom bylo slovo apokalypsa/armageddon, podotýká stanice CNN.

Průzkum sestavuje žebříček nejběžněji používaných slov, frází a jmen podle toho, jak často se objeví on-line v anglicky hovořících zemích. Sleduje blogy, sociální sítě i zpravodajské servery hlavních 275 tisíc médií po celém světě.