Komentáře papeže Františka na komunitní síti Twitter sleduje už přes devět milionů lidí, nejvíce z nich čte účet ve španělštině, oznámil vatikánský rozhlas.

Účet na Twitteru si už loni založil Františkův předchůdce Benedikt XVI., nynější papež je ale na síti mnohem aktivnější než on a často své příspěvky píše osobně.

František stojí v čele katolické církve půl roku, sbor kardinálů jej zvolil letos 13. března. Krátce poté František převzal správu oficiálního papežského účtu, který lze na Twitteru nalézt pod jménem @Pontifex.

Účet hlavy katolické církve lze nyní číst v devíti jazykových verzích, nejpopulárnější je španělská, která má 3,6 milionu sledujících. Vliv na to zřejmě má i fakt, že španělština je pro papeže původem z Argentiny rodným jazykem.

Velké množství čtenářů čte papežova vyjádření také v angličtině (2,9 milionu lidí) a italštině (1,1 milionu lidí). Méně než milion čtenářů má účet v portugalštině (738 tisíc), francouzštině (186 tisíc), latině (159 tisíc), němčině (138 tisíc), polštině (121 tisíc) a arabštině (86 tisíc).

Benedikt XVI. spustil svůj twitterový účet poprvé loni v prosinci a během několika týdnů jej četly miliony lidí.