Proč u porodu nemuseli být budoucí otcové, ale přítomnost ministrů vnitra byla nutností? Která královna jako první použila při porodu anestetikum? A kdy se královské děti přestaly rodit v domácím zázemí? Na tyto otázky připravil odpovědi server CNN.

U porodu býval přítomen ministr vnitra

Tento postup začal v roce 1688, kdy desítky úředníků sledovaly porod manželky Jakuba II. Skotové totiž věřili, že žena nebyla skutečně těhotná, a že dítě mělo být do místnosti propašováno v toaletní míse.

Tradice pak pokračovala až do 20. století. Ministr vnitra kontroloval, zda při porodu nedošlo k záměně dítěte. Naposledy byl ministr přítomen u porodu princezny Alexandry, sestřenice královny Alžběty, v roce 1936. Praxe skončila těsně před narozením prince Charlese v roce 1948.

Zbývá vám ještě 80 % článku
Předplatné bez reklam první 2 měsíce za 80 Kč
  • Veškerý obsah HN.cz
  • Mobilní aplikace
  • Bez reklam
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Články v audioverzi + playlist
  • Možnost kdykoliv zrušit
Máte již předplatné? Přihlásit se