Novomanžele, kteří od té doby nesou titul vévoda a vévodkyně z Cambridge, loni oddal arcibiskup z Canterbury. Sňatek, který měl oživit slávu britské monarchie a zasadit ji do moderní doby, vyvolal nejen nadšení svátečních hostů metropole, ale i zájem dvou miliard lidí u obrazovek ve 180 zemích světa.

Svatbu britského prince Williama s Kate Middletonovou označovali za společenskou událost století. Po roce neudělal královský pár žádnou větší chybu. Vévodkyně Catherine se stala módní ikonou a britská média jen mírně zvedají obočí nad tím, že příliš nepromlouvá na veřejnosti a taky patrně nečeká potomka, což se tak trochu přičítá její značné štíhlosti. Kate se vypořádala s mediálním tlakem, na nějž byla zvyklá už v dobách, kdy s vnukem královny Alžběty II. chodila.

Výborný vztah s Charlesem

Kate si dokonce velmi dobře rozumí i Williamovým otcem, kterým je následník trůnu Charles. "Tráví spolu hodně času, chodí na operu i do galerií. Vycházejí spolu na výbornou," řekl CNN dobře informovaný zdroj z prostředí královské rodiny.

Vyjma šesti týdnů, které William sloužil na Falklandských ostrovech, jsou královští manželé stále spolu a Kate se neobjevuje na veřejnosti bez Williama. Loni v létě absolvovali cestu do Kanady, letos na jaře si vyrazili zalyžovat do Švýcarska, teď chtějí "pracovat" na miminku. A jak prozradil nedávno tisku bratr Williama, princ Harry, plánují se příští rok zúčastnit londýnského maratónu.

Cokoliv si Kate oblékne, je okamžitě vyprodané. Ženy se vítězoslavně fotí v šatech, které na ní zahlédly, když si je ještě stihly pořídit. Média ji převážně velebí, pouze podotkla, že první veřejný projev vévodkyně na sebe nechal čekat 11 měsíců.

Tento článek máteje zdarma. Když si předplatíte HN, budete moci číst všechny naše články nejen na vašem aktuálním připojení. Vaše předplatné brzy skončí. Předplaťte si HN a můžete i nadále číst všechny naše články. Nyní první 2 měsíce jen za 40 Kč.

  • Veškerý obsah HN.cz
  • Možnost kdykoliv zrušit
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Ukládejte si články na později
  • Všechny články v audioverzi + playlist