Dvaaosmdesátiletý americký miliardář Warren Buffett v pondělí věnoval na charitu další část svého majetku. Akcie jeho investiční společnosti Berkshire Hathaway v hodnotě 2,6 miliardy dolarů (52,5 miliardy korun) získá pět charitativních organizací.

Buffett tak plní svůj dřívější slib, že bude svůj majetek postupně rozdávat charitativním organizacím. Největší část obdrží nadace Belindy a Billa Gatesových. Celkem to jsou akcie za dvě miliardy dolarů.

Další akcie obdrží jeho vlastní nadace a nadace jeho tří dětí. Loni Buffett oznámil, že zdvojnásobí objem akcií, které dává nadacím svých dětí, protože je spokojený s prací, kterou tyto nadace vykonaly.

Plán, podle něhož hodlá rozdat každý rok významnou část svých aktiv charitám, miliardář představil v roce 2006.

Warren Buffett letos vypadl z první trojice nejbohatších lidí světa podle žebříčku časopisu Forbes. S odhadovaným majetkem asi 53,5 miliardy dolarů skončil na čtvrtém místě za zakladatelem španělské módní značky Zara Amanciem Ortegou, zakladatelem Microsoft Billem Gatesem a mexickým magnátem Carlosem Slimem Helú.

Buffettova společnost Berkshire Hathaway vlastní téměř 80 dceřiných společností z mnoha oblastí, včetně pojišťovnictví, výroby nábytku, oděvů, klenotů a cukrovinek, restaurací a producenta zemního plynu. Má i významné investice v nápojové společnosti Coca-Cola a v bance Wells Fargo.

Tento článek máteje zdarma. Když si předplatíte HN, budete moci číst všechny naše články nejen na vašem aktuálním připojení. Vaše předplatné brzy skončí. Předplaťte si HN a můžete i nadále číst všechny naše články. Nyní první 2 měsíce jen za 40 Kč.

  • Veškerý obsah HN.cz
  • Možnost kdykoliv zrušit
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Ukládejte si články na později
  • Všechny články v audioverzi + playlist