Francouzský herec Gérard Depardieu, který je od ledna ruským občanem, chce natočit film o Čečensku.

Depardieu to prohlásil při nedělní návštěvě čečenské metropole Groznyj, informovala agentura RIA Novosti.

"Chci tady natočit film, abych ukázal, že v Grozném je toto možné, velký film," řekl Depardieu. "Podrobnosti sdělit nemohu, ale vím, že se sem chci vrátit a že je to jen začátek."

Známého herce, který se v sobotu v mordvinském Saransku oficiálně přihlásil k trvalému pobytu, do Čečenska pozval místní prezident Ramzan Kadyrov. Ten již do země pozval řadu osobností filmového plátna, jako jsou například Jean-Claude Van Damme nebo Hilary Swanková.

Depardieu není v Čečensku poprvé, tuto jihoruskou republiku navštívil loni v říjnu. Tehdy u příležitosti Kadyrovových 36. narozenin provolával tamnímu předákovi i Čečensku slávu, poznamenala RIA Novosti.

Gérard Depardieu

S Kadyrovem, který je v zahraničí často kritizován za zločiny proti lidskosti, se nyní Depardieu pobavil na parketu u tradičního kavkazského tance lezginka.

Čtyřiašedesátiletý Depardieu získal ruský pas osobně od ruského prezidenta Vladimira Putina poté, co se ve své vlasti dostal do sporu s nejvyššími vládními představiteli kvůli vysokému zdaňování bohatých Francouzů. Zatímco pro Rusko je hercova volba oceněním, ve Francii si Depardieu vysloužil spíše posměch.