V půl desáté dopoledne, tedy v době, kdy v pátek 14. prosince došlo ke střelbě na newtownské základní škole, se po USA rozezněly zvony. Minutou ticha uctili památku obětí střelce, který zastřelil téměř tři desítky lidí.

Connecticutský guvernér Dannel Malloy byl během vzpomínky na newtownské radnici ve chvíli, kdy místní zvony 26 údery připomněly stejný počet oběti ve škole Sandy Hook.

Vše o střelbě v USA

V americkém Newtownu v pátek zemřelo 28 lidí (z toho 20 dětí) kvůli řádění šíleného střelce. Kdo byl vrahem, kdo hrdinou, kdo obětí - to vše se dočtete ve speciálu IHNED.cz ZDE.

Tisíce kostelů se přihlásilo k Malloyově výzvě zvonit na paměť zabitých dětí a učitelek. Podle televize NBC se ale třeba metodistický kostel ve Stockbridge ve státě Georgia rozhodl pro 27 zazvonění, které by zahrnulo i vrahovu matku. "Pro nás je to také oběť," řekl tamní pastor Jody Ray. "Měli jsme asi připomenout i mladého muže, který ten zločin spáchal".

Národní katedrála ve Washingtonu uspořádala ekumenickou vzpomínku provázenou 28 údery zvonu.

Minutu ticha držel v soukromí v Bílém domě také prezident Barack Obama. K výzvě svého connecticutského kolegy držet minutu ticha se připojili i guvernéři řady států od New Yorku, Maine, Illinos, Michiganu po Floridu a Louisianu. Ticho na chvíli zavládlo i na newyorské burze Nasdaq.

Do čtvrtka byla pohřbena více než polovina obětí masakru.