Matka norského vraha Anderse Behringa Breivika prý už v dětství považovala svého syna za agresivního a obávala se, že chlapec někoho násilně napadne. Často ho prý také bila a opakovala mu, že by si přála, aby zemřel. Znepokojivá fakta ohledně raného věku pravicového extremisty, odsouzeného k 21 letům vězení za smrt 77 lidí při teroristických útocích v červenci 2011, odhaluje nově vydaná kniha norského autora Aageho Borchgrevinka vycházející ze zpráv Breivikových dětských psychologů. Píše o tom deník Daily Telegraph.

Psychologické zprávy uvádějí, že Wenche Behringová vnímala svého syna jako "agresivního a hyperaktivního", už když ho kojila. Když byly Andersovi čtyři roky, začala údajně mít strach ze synova násilnického chování.

Zbývá vám ještě 80 % článku
Předplatné bez reklam první 2 měsíce za 80 Kč
  • Veškerý obsah HN.cz
  • Mobilní aplikace
  • Bez reklam
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Články v audioverzi + playlist
  • Možnost kdykoliv zrušit
Máte již předplatné? Přihlásit se