Západ od začátku roku opět stupňuje sankce vůči Íránu kvůli jeho jadernému programu. V neděli začalo platit embargo na íránskou ropu, na které Teherán okamžitě odpověděl hrozbou uzavření Hormuzského průlivu. Všechny akce proti íránskému režimu se ale podepisují hlavně na obyčejných lidech.

Pro statisíce Íránců totiž znamenají ztrátu práce, zadlužování a v některých případech i ohrožení jejich základních životních potřeb, jako je třeba přísun potravin.

Zbývá vám ještě 90 % článku
Předplatné bez reklam první 2 měsíce za 80 Kč
  • Veškerý obsah HN.cz
  • Mobilní aplikace
  • Bez reklam
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Články v audioverzi + playlist
  • Možnost kdykoliv zrušit
Máte již předplatné? Přihlásit se