Po více než třech týdnech tápání a nových podezření Německo přichází s novými informacemi při hledání původu nákazy střevní bakterií. Vůbec poprvé od propuknutí infekce byla v jedné vyhozené okurce zjištěna přítomnost E. coli.

Vyšetřovatelé kvůli možným stopám týdny prohledávali vše, co by mohlo spojovat infikované pacienty. Do rukou se jim tak kromě obsahu ledniček dostala i popelnice jedné rodiny z Magdeburgu. A právě v ní objevili okurku nakaženou bakterií EHEC.

Zbývá vám ještě 90 % článku
Předplatné bez reklam první 2 měsíce za 80 Kč
  • Veškerý obsah HN.cz
  • Mobilní aplikace
  • Bez reklam
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Články v audioverzi + playlist
  • Možnost kdykoliv zrušit
Máte již předplatné? Přihlásit se