Červen a především pak polovina července je hlavní období slizně okurek, rajčat i fazolí. Zemědělci po celé Evropě ale kvůli střevní infekci, která usmrtila 26 lidí, řeší jiný problém. Každý den sice sklidí tisíce tun rajčat, okurek a další zeleniny či ovoce, ty však neputují k odběratelům, nýbrž do odpadu.

A netýká se to jen španělských farmářů, kterým Evropská unie za ušlý zisk slíbila pomoc ve výši 150 milionů eur. Problémy mají i německé firmy, které každý den přicházejí zhruba o pět milionů eur.

Zbývá vám ještě 90 % článku
Předplatné bez reklam první 2 měsíce za 80 Kč
  • Veškerý obsah HN.cz
  • Mobilní aplikace
  • Bez reklam
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Články v audioverzi + playlist
  • Možnost kdykoliv zrušit
Máte již předplatné? Přihlásit se