Červen a především pak polovina července je hlavní období slizně okurek, rajčat i fazolí. Zemědělci po celé Evropě ale kvůli střevní infekci, která usmrtila 26 lidí, řeší jiný problém. Každý den sice sklidí tisíce tun rajčat, okurek a další zeleniny či ovoce, ty však neputují k odběratelům, nýbrž do odpadu.
A netýká se to jen španělských farmářů, kterým Evropská unie za ušlý zisk slíbila pomoc ve výši 150 milionů eur. Problémy mají i německé firmy, které každý den přicházejí zhruba o pět milionů eur.
- Veškerý obsah HN.cz
- Mobilní aplikace
- Bez reklam
- Odemykejte obsah pro přátele
- Články v audioverzi + playlist
- Možnost kdykoliv zrušit
Přidejte si Hospodářské noviny
mezi své oblíbené tituly
na Google zprávách.











