Notoricky známé, ale i méně obvyklé hygienické zásady jsou jedním z hlavních témat, která kolují mezi Němci. Média dávají podrobné návody, jak na hrůznou bakterii vyzrát. Hygienické instituty jednotlivých spolkových zemí vyvěsily detailní informace na své webové stránky. Pokud je všechny shrneme, získáme opravdu hygienické desatero.

 

Screen shot 2011 06 03 at 12 12 47 PM1. Ruce - myjte si ruce častěji, než jste navyklí. Po použití toalety, po styku se zvířaty, po manipulaci se syrovým masem si ruce umyjte vždy, důkladně a  nejlépe dezinfekčním mýdlem. Hygienici doporučují nosit u sebe dezinfekční sprej, který vám pomůže očistit si ruce v momentě, kdy nemáte k dispozici vodu.

Screen shot 2011 06 03 at 12 13 04 PM2. Voda - nekoupejte se v přírodních vodách (potocích, rybnících, jezerech), které mohou být kontaminované fekáliemi z přilehlých polí nebo farem. Je dobré vyhnout se i veřejným koupalištím a bazénům.

Screen shot 2011 06 03 at 12 13 44 PM3. Ovoce, zelenina, mléko - ovoce a zeleninu vždy důkladně omyjte - navzdory zvyklostem raději teplou vodou, slupky vždy oloupejte nebo zeleninu tepelně upravte. Čerstvé mléko zahřívejte před konzumací nejméně 2 minuty na 70 stupňů Celsia.

Článek pro předplatitele
Ještě na vás čeká 70 % článku. Pokračovat ve čtení můžete jako náš předplatitel.

Vedle přístupu k veškerému on-line obsahu HN můžete mít:

  • Mobilní aplikaci HN
  • Web bez reklam
  • Odemykání obsahu pro přátele
  • On-line archiv od roku 1995
  • a mnoho dalšího...

Máte již předplatné? Přihlaste se.

Přihlásit se

Zajímá vás jen tento článek? Dočtěte si ho za 19 Kč.

Nákup jednoho článku

Vyberte si způsob platby

Platba kartou
 Rychlá online platba

Zpracování osobních údajů a obchodní sdělení

Pokračováním v nákupu beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Nepřeji si dostávat obchodní sdělení týkající se objednaných či obdobných produktů společnosti Economia, a.s. »

Zaškrtnutím políčka přijdete o možnost získávat informace, které přímo souvisí s vámi objednaným produktem. Mezi tyto informace může patřit například: odkaz na stažení mobilní aplikace, aktivační kód pro přístup k audioverzi vybraného obsahu, informace o produktových novinkách a změnách, možnost vyjádřit se ke kvalitě našich produktů a další praktické informace a zajímavé nabídky.

KOUPIT ČLÁNEK
Čekejte Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Pozor Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.

Zadejte e-mailovou adresu

Na e-mailovou adresu vám pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste si článek mohli po přihlášení kdykoliv přečíst.

Zdá se, že už se známe

Pod vámi uvedenou e-mailovou adresou již evidujeme uživatelský účet. Přihlaste se.

Jste přihlášen jako

Na e-mailovou adresu vám pošleme potvrzení o platbě.