Noční ruský útok na ukrajinskou Oděsu si vyžádal jeden život a 18 zraněných, mezi nimiž jsou i čtyři děti. Informují o tom agentury Ukrinform a Reuters, podle nichž bylo poničeno několik obytných budov a také nejvýznamnější ortodoxní katedrála ve městě.

„Bohužel máme jednoho mrtvého civilistu v důsledku nočního teroristického útoku Rusů v Oděse,“ uvedl guvernér zdejší oblasti Oleh Kiper. Čtrnáct osob, včetně tří dětí, podle něj skončilo v nemocnici.

Přístavním městem, na které směřovaly ruské rakety, se v noci na neděli ozvala série výbuchů. Poškodily civilní infrastrukturu, obytné budovy i Preobraženskou katedrálu. Na záběrech zveřejněných na sociálních sítích je vidět, jak náboženská stavba hoří.

Oděsa byla tento týden od úterý každý den pod raketovou palbou. Moskva útoky označuje za odvetu za poškození Krymského mostu v noci na pondělí.

 

Tento článek máteje zdarma. Když si předplatíte HN, budete moci číst všechny naše články nejen na vašem aktuálním připojení. Vaše předplatné brzy skončí. Předplaťte si HN a můžete i nadále číst všechny naše články. Nyní první 2 měsíce jen za 40 Kč.

  • Veškerý obsah HN.cz
  • Možnost kdykoliv zrušit
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Ukládejte si články na později
  • Všechny články v audioverzi + playlist