Nejméně jeden člověk zahynul a dalších 15 bylo zraněno při ruském ostřelování nemocnice v ukrajinském městě Dnipro, oznámil v pátek ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj.

„Ruští teroristé opět potvrzují svůj status bojovníků proti všemu lidskému a čestnému,“ okomentoval Zelenskyj na Facebooku zásah zdravotnického zařízení ruskou raketou. „Musíme tyto nelidi porazit nezvratně a co nejdřív. Protože náš čas jsou naši lidé. A naši lidé jsou na Ukrajině to nejcennější,“ zdůraznil.

Na místě pokračuje likvidace následků ostřelování a záchrana raněných. Zapojeny jsou všechny potřebné služby, dodal prezident a vyjádřil soustrast pozůstalým.

Nemocnici v Dnipru zasáhla ruská střela při ranním útoku, který následoval po nočním úderu, uvedl list Ukrajinska pravda s odvoláním na šéfa oblastní správy Serhije Lysaka. Deník také zveřejnil záběry z místa s varováním, že „nejsou určeny lidem se slabou psychikou“.

Rusko v noci na pátek opět zaútočilo na ukrajinská města, exploze byly hlášeny z Kyjeva a Dnipra, které podle BBC nejvíce pocítilo ruský úder. V očekávání ukrajinské protiofenzivy Rusko v posledních týdnech zintenzivnilo své vzdušné útoky na Ukrajině, proti které vede válku už rok a čtvrt.

Zajímají vás další kvalitní články z Hospodářských novin? Výběr těch nejúspěšnějších posíláme každý všední den večer v našem newsletteru 7 v SEDM, který si můžete zdarma přihlásit.