Šest mrtvých a více než 760 zraněných si v Turecku a v Sýrii vyžádalo pondělní zemětřesení o síle 6,4 stupně. Na základě aktualizované bilance o tom úterý informovaly agentury Reuters a DPA. Otřesy půdy zasáhly oblast 14 dní poté, co mohutné zemětřesení zabilo na jihu Turecka a severu Sýrie přes 47 tisíc lidí.

Epicentrum pondělních otřesů, které vycházely z hloubky deseti kilometrů, bylo v turecké provincii Hatay. Turecký ministr zdravotnictví Fahrettin Koca uvedl, že v Turecku utrpělo zranění 294 osob, z toho 18 bylo zraněno vážně. Starosta města Hatay řekl, že záchranáři pátrají po několika lidech, kteří uvázli pod troskami.

Syrská organizace pro lidská práva (SOHR) oznámila, že po pondělním zemětřesení navštívilo nemocnice v zemi 470 zraněných. Většina z nich je z Halabu (Aleppa). Otřesy byly údajně citelné i v Egyptě a Libanonu.

Zajímají vás další kvalitní články z Hospodářských novin? Výběr těch nejúspěšnějších posíláme každý všední den večer v našem newsletteru 7 v SEDM, který si můžete zdarma přihlásit.