V Rusku se začala prodávat desková hra, která ironizuje loňský chemický útok ruských agentů na bývalého důstojníka ruské armádní rozvědky Sergeje Skripala v Salisbury na jihu Anglie.

Hráči hry "Naši v Salisbury" házejí kostkou a postupují hracím polem z Moskvy do Salisbury, města, kde podle Londýna dva ruští agenti použili chemické zbraně k otrávení Skripala a jeho dcery. Ti útok přežili, zemřela však další osoba, která nešťastnou náhodou přišla do kontaktu s chemikálií.

Rusko svůj podíl na incidentu popírá a tvrdí, že oba podezřelí byli turisté, kteří chtěli v Salisbury navštívit katedrálu. Evropská unie na ně v pondělí uvalila sankce.

Vítězem ruské hry je ten, komu se s nejvíce body podaří dostat přes Evropu až do Salisbury, jehož katedrála je na hracím plánu zobrazena v zaměřovači hned vedle expertů v protichemických oblecích. Tvůrci zatím nechali vyrobit 5000 kopií této hry. Určena je k prodeji v Rusku, v zahraničí se prodávat nejspíš nebude.

Podle jednoho z autorů hry Nikity Filipova se jedná o "humornou odpověď na proud špíny a informací západních médií směřujících na náš lid". Její tvůrci hrou rovněž chtěli podpořit ruské spoluobčany, kteří "mohou trpět v důsledku této situace".

Tento článek máteje zdarma. Když si předplatíte HN, budete moci číst všechny naše články nejen na vašem aktuálním připojení. Vaše předplatné brzy skončí. Předplaťte si HN a můžete i nadále číst všechny naše články. Nyní první 2 měsíce jen za 40 Kč.

  • Veškerý obsah HN.cz
  • Možnost kdykoliv zrušit
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Ukládejte si články na později
  • Všechny články v audioverzi + playlist