Bývalý hejtman Banskobystrického kraje a předseda krajně pravicové strany ĽSNS Marian Kotleba bude kandidovat na slovenského prezidenta. V současné době řadový poslanec Kotleba to sdělil na tiskové konferenci v sídle své strany v Banské Bystrici. Prezidentské volby se uskuteční na jaře 2019.

Nebude se jich už účastnit současný prezident Andrej Kiska. V polovině května oznámil, že se o prezidentské křeslo znovu ucházet nebude. Kandidaturu už oznámilo i několik dalších slovenských osobností, mezi nimi například vědec Robert Mistrík.

Kandidáti potřebují pro nominaci podporu nejméně patnácti poslanců Národní rady SR nebo musejí získat aspoň 15 tisíc podpisů od občanů. Poslanecký klub ĽSNS má ale pouze 14 poslanců. "Prezidenta volí občané, a ne poslanci, proto se budeme soustředit na sběr podpisů. Naší ambicí je získat více než 15 tisíc podpisů," uvedl místopředseda strany Milan Uhrík.

Tento článek máteje zdarma. Když si předplatíte HN, budete moci číst všechny naše články nejen na vašem aktuálním připojení. Vaše předplatné brzy skončí. Předplaťte si HN a můžete i nadále číst všechny naše články. Nyní první 2 měsíce jen za 40 Kč.

  • Veškerý obsah HN.cz
  • Možnost kdykoliv zrušit
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Ukládejte si články na později
  • Všechny články v audioverzi + playlist