V Moskvě ve středu před budovou ruské tajné služby (FSB) zadrželi členku punkové kapely Pussy Riot Mariju Aljochinovou. Aktivistka za lidská práva tam spolu se skupinou několika lidí u příležitosti stého výročí založení kontrarozvědky držela transparent s nápisem Všechno nejlepší k narozeninám, popravčí. Podle ruské verze zpravodajského serveru BBC zadržela policie kromě Aljochinové i dva fotografy, kteří akci fotili.

O zadržení informovala další aktivistka Olga Borisovová, která v dané chvíli nestála u vchodu do budovy. Podle agentury Interfax následně Aljochinová oznámila, že kvůli činu byl se všemi zatčenými sepsán policejní protokol o účasti na nepovolené akci. O dalším vývoji rozhodne ve čtvrtek soud, aktivistka i fotografové do té doby zůstanou v cele předběžného zadržení.

Aljochinovou společně s dalšími dvěma členkami skupiny Pussy Riot v roce 2012 poslal moskevský soud na dva roky za mříže za happening v moskevské katedrále Krista Spasitele. Pětice členek Pussy Riot tehdy v chrámu křičela text písně Bohorodičko, vyžeň Putina, kritizující prezidenta Vladimira Putina i ruského patriarchu Kirilla, jenž podpořil Putinovu kandidaturu v tehdejších prezidentských volbách.

V roce 2013 byly propuštěny v rámci prezidentských amnestií, do vypršení trestu jim zbývalo čtvrt roku.

Fotografie z místa události.