Bratři Khalid a Ibrahim El Bakraouiovi, kteří se v úterý odpálili na letišti a v metru v Bruselu, sledovali šéfa belgického střediska pro výzkum jaderné energetiky (SCK/CEN). Ve čtvrtek o tom s odvoláním na své zdroje informoval belgický deník La Dernière Heure.

Zmíněného ředitele, o kterého se zajímali krátce po loňských listopadových teroristických atentátech v Paříži, natáčeli skrytou kamerou.

Příslušné záběry, na kterých je zachycen průřez ředitelovým dnem, nalezli policisté při jedné z razií. Záznam má podle deníku deset hodin. 

Ačkoliv představitel SCK/CEN, které sídlí v severobelgickém městě Mol, není v přímém spojení s žádnou atomovou elektrárnou, je podle belgické federální agentury pro bezpečnost jaderných provozů AFCN případná existence takového videa vysoce citlivá.

Ibrahim El Bakraoui se odpálil na letišti, jeho bratr Khalid v metru, uvedla ve středu belgická prokuratura.

Druhý atentátník, který se s Ibrahimem odpálil v letištní hale, byl podle belgického listu De Standaard Najim Laachraoui, o němž se dosud soudilo, že je na útěku. Neznámá je pak identita třetího útočníka, který z letiště utekl.

Při útocích zahynulo 31 lidí a dalších zhruba 260 utrpělo zranění.