Polská policie odhalila kontraband 178 kilogramů čistého kokainu v hodnotě 105 milionů zlotých (téměř 670 milionů korun). Na tiskové konferenci to v pondělí podle agentury PAP oznámil mluvčí varšavské policie Mariusz Mrozek.

Kokain pochází z Kolumbie a byl objeven v kamionu naloženém banány, který policisté zastavili v sobotu nedaleko polské metropole, upřesnil Mrozek. Droga nejprve putovala přes moře do Belgie, kde ji přeložili do kamionu. Čtyřicetiletého polského řidiče policie zatkla.

Kromě rekordního množství zajištěného kokainu je tato zásilka podle mluvčího jedinečná čistotou drogy, dosahující 90 procent kokainu. Konečný produkt prodávaný dealery je prý deseti až dvacetiprocentní.

Vyšetřovatelé se nyní snaží zjistit, zda byl zabavený kokain určen k rozprodání na polském trhu, nebo měl být převezen do jiné země.

Letos v dubnu se našel kokain i mezi banány v české prodejně řetězce Lidl. Drogy bylo více než 100 kilogramů a šlo o největší objem kokainu, jaký kdy celníci nebo policie v České republice zadrželi. Zásilka, stejně jako v případě polského kamionu, pocházela z Kolumbie.

Tento článek máteje zdarma. Když si předplatíte HN, budete moci číst všechny naše články nejen na vašem aktuálním připojení. Vaše předplatné brzy skončí. Předplaťte si HN a můžete i nadále číst všechny naše články. Nyní první 2 měsíce jen za 40 Kč.

  • Veškerý obsah HN.cz
  • Možnost kdykoliv zrušit
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Ukládejte si články na později
  • Všechny články v audioverzi + playlist