Jen několik hodin po dosud největší demonstraci hnutí Vlastenečtí Evropané proti islamizaci Západu (zkráceně Pegida), která se konala v pondělí večer v Drážďanech, našli v úterý ráno na jednom z místních sídlišť tělo mrtvého cizince.

Dvacetiletý muž pocházel z Eritrey a v Německu žádal o udělení azylu. Policie nyní jeho smrt vyšetřuje. "Podle současného nálezu jsme zjistili, že zranění způsobilo pobodání nožem. Vylučujeme, že by se jednalo o nehodu," uvedl šéf drážďanské policie Dieter Kroll, jak jej cituje Tagesspiegel.

Ještě v úterý přitom policie vydala zprávu, že nešlo o cizí zavinění. A to i přesto, že tělo leželo v kaluži krve a muž měl zranění na krku.  

Muž žil s dalšími sedmi uprchlíky v domě na tomto panelovém sídlišti. Podle informací v německých médiích vyšel v pondělí večer sám z bytu, aby nakoupil. Zpátky se ale už nevrátil. Lidé jej našli mrtvého v úterý ráno.

Podle svědků utrpěl vážná zranění. "Viděli jsme jen krev na jeho krku, vypadalo to zle," cituje list Morgenpost spolubydlící muže.

V Drážďanech v posledních měsících sílí hnutí Pegida, které se staví ostře proti šíření islámu v zemi. Zároveň kritizuje rostoucí počet uprchlíků a žadatelů o azyl v Německu. Každé pondělí pořádá demonstrace, té dosud poslední (a zároveň největší) se zúčastnilo podle údajů policie zhruba 25 tisíc lidí. 

Více si o pochodu hnutí Pegida můžete přečíst v reportáži.

Zbývá vám ještě 0 % článku
Předplatné za 40 Kč na 4 týdny
  • První měsíc za 40 Kč, poté za 199 Kč měsíčně
  • Možnost kdykoliv zrušit
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Nově všechny články v audioverzi
Máte již předplatné?
Přihlásit se