Pět lidí zadržených ve Francii v souvislosti s útoky islamistů bylo propuštěno z vyšetřovací vazby. Oznámila to agentura AP s odvoláním na mluvčí pařížské prokuratury. Při středečním útoku na redakci satirického týdeníku Charlie Hebdo a následných teroristických činech zahynulo v Paříži a jejím nejbližším okolí 20 lidí, včetně tří útočníků.

V souvislosti s útoky vzala policie do vazby pět lidí, ale - na rozdíl od předchozích zpráv - mezi nimi podle mluvčí nebyli příbuzní zastřelených teroristů. Zmíněná pětice byla propuštěna ještě o sobotní noci.

Družka jednoho z útočníků, která byla považována za společnici teroristů, podle AP zřejmě už dříve odcestovala do jednoho tureckého města u syrských hranic, kde se stopy ztrácejí.

V Paříži se dnes koná manifestace k uctění památky obětí v redakci Charlie Hebdo, kde zahynulo 12 lidí. Pochodu se zúčastní řada zahraničních státníků včetně německé kancléřky Angely Merkelové, britského premiéra Davida Camerona a vedoucích představitelů EU Donalda Tuska a Jeana-Clauda Junckera. Českou republiku bude zastupovat premiér Bohuslav Sobotka a ministr zahraničí Lubomír Zaorálek.

Související