Strohým dementi ve středu kremelský mluvčí Dmitrij Peskov odbyl informace amerického bulváru o vážné nemoci prezidenta Vladimira Putina. V reakci na tvrzení listu New York Post o Putinově rakovině prohlásil, že se "nic neděje" a šiřitelé spekulací, že se nedočkají. "Ať jim jazyk upadne," poznamenal Peskov.

New York Post, který vychází v režii australského magnáta Ruperta Murdocha, dal Putinovi tři roky života. Nemocí údajně trpí už několik let.

Deník tvrdí, že v Bělorusku a v Polsku se prý již měsíce objevují zprávy o tom, že ruský prezident trpí rakovinou míchy. Podle zdrojů amerického listu jde spíš o rakovinu slinivky břišní, tedy o jedno z nejagresivnějších nádorových onemocnění.

Prezidenta prý léčí starý lékař z bývalého východního Německa, s nímž se Putin seznámil, když působil v Drážďanech jako agent sovětské tajné služby KGB. Lékař, kterému je 84 let, prý zkouší různé terapie, včetně "steroidové šokové léčby", která by vysvětlovala nynější prezidentovu odulou tvář.

Německý lékař ale údajně léčbu zastavil a do Ruska už nehodlá z bezpečnostních důvodů cestovat.

Některé zdroje podle deníku New York Post tvrdí, že Putin má před sebou jen tři roky života a chce po sobě zanechat odkaz v podobě rozšíření ruského území, jako tomu bylo u cara Petra Velikého nebo u Stalina.

Pověsti o zdravotním stavu kremelského vládce se naposledy rozšířily předloni, kdy běloruský prezident Alexandr Lukašenko informoval novináře o Putinově zranění. Prezident si ho údajně přivodil při zápase v judu.

Tento článek máteje zdarma. Když si předplatíte HN, budete moci číst všechny naše články nejen na vašem aktuálním připojení. Vaše předplatné brzy skončí. Předplaťte si HN a můžete i nadále číst všechny naše články. Nyní první 2 měsíce jen za 40 Kč.

  • Veškerý obsah HN.cz
  • Možnost kdykoliv zrušit
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Ukládejte si články na později
  • Všechny články v audioverzi + playlist