Rusko uvalilo sankce na nejmenované představitele Spojených států a Kanady jako odvetu za opatření, která tyto země uplatňují vůči Moskvě. Uvedl to ve čtvrtek mluvčí ruského ministerstva zahraničí. Podle agentury Reuters budou mít vybraní jedinci zákaz vstupu na ruské území.

Kvůli anexi Krymu a neochotě přispět ke zmírnění napětí na Ukrajině sáhly USA a Kanada již ke dvěma vlnám sankcí, které postihly přes dvě desítky předních ruských činitelů a některé významné společnosti. Obě země Rusům zmrazily majetek a vybraným osobám zakázaly poskytovat víza.

Zbývá vám ještě 90 % článku
Předplatné bez reklam první 2 měsíce za 80 Kč
  • Veškerý obsah HN.cz
  • Mobilní aplikace
  • Bez reklam
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Články v audioverzi + playlist
  • Možnost kdykoliv zrušit
Máte již předplatné? Přihlásit se