V pařížském sídle deníku Libération v pondělí dopoledne vystřelil neznámý muž z brokovnice a vážně zranil jednoho fotografa. Poté utekl, uvedla místní média. Krátce poté byla hlášena střelba také od pařížského sídla banky Société Générale.

Podobný incident se udál v pátek v jiné pařížské redakci. Úřady nařídily podle webu listu Le Figaro policejní ochranu všech redakcí sdělovacích prostředků ve francouzské metropoli.

Neznámý muž vešel do vstupní haly levicového deníku Libération v 10:15 SEČ. Z dosud neznámých důvodů vystřelil na asistenta fotografa, kterého zasáhl do hrudníku. Stav zraněného je podle agentury AFP velmi vážný.

Už v pátek dopoledne vnikl nějaký muž s brokovnicí do vstupní haly pařížského sídla zpravodajské televizní stanice BFM TV. Před svým útěkem hrozil novinářům, ale nevystřelil. "Příště vás neminu," křikl prý tehdy útočník a odhodil na zem dva nepoužité náboje.

Podle policie není zatím jisté, zda mezi oběma incidenty existuje přímá spojitost. Zpravodajská televizní stanice LCI ale uvedla, že náboje použité v pondělí a nalezené v pátek jsou stejné.  Server deníku Le Monde navíc uvádí, že videozáznamy z bezpečnostních kamer potvrzují, že se jedná o toho samého muže.

Policie vyhlásila po ozbrojeném muži rozsáhlé pátrání. Na sociální síti Twitter se objevil portrét střelce.

"Jsme zděšenými svědky dramatu. Vstoupit do redakce novin s puškou je v demokracii velmi vážná věc, ať je duševní rozpoložení této osoby jakékoli. Pokud se musejí noviny a média stát bunkry, tak něco ve společnosti není v pořádku," prohlásil ředitel vydání deníku Libération Nicolas Demorand.

Střílelo se i u budovy Société Générale

Rovněž neznámý muž s puškou poté kolem poledne dvakrát vystřelil před výškovou budovou Société Générale v moderní obchodní čtvrti La Défense na okraji Paříže. Nikoho nezranil, zasáhl prý před útěkem jen jedno okno budovy. Podle očitých svědků se střelec tvářil vylekaně.

Podle zpravodajského serveru televize TF1 se v La Défense může jednat o stejného muže, který předtím střílel v redakci Libération u centra metropole. Podle webu deníku Le Monde měl muž na obou místech střelby vždy plášť v barvě khaki.

Policie ihned vyslala na místo početné pátrací týmy včetně vrtulníku ve snaze nebezpečného muže rychle dopadnout a zneškodnit.

Tento článek máteje zdarma. Když si předplatíte HN, budete moci číst všechny naše články nejen na vašem aktuálním připojení. Vaše předplatné brzy skončí. Předplaťte si HN a můžete i nadále číst všechny naše články. Nyní první 2 měsíce jen za 40 Kč.

  • Veškerý obsah HN.cz
  • Možnost kdykoliv zrušit
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Ukládejte si články na později
  • Všechny články v audioverzi + playlist