Střelec v americké Santa Monice v Kalifornii v pátek zabil čtyři lidi. Podle policejních zdrojů agentury AP nejprve zastřelil svého otce a bratra, jejichž těla byla nalezena v hořícím domě.

Útočníka pak zastřelili policisté. Ti opravili předchozí informaci, že zemřelo celkem sedm lidí, včetně střelce. Incident se stal v době, kdy město navštívil americký prezident Barack Obama.

Po vraždě příbuzných měl muž zastavit řidičku a přinutit ji k cestě směrem k univerzitnímu areálu. Cestou ostřeloval linkový autobus, jehož tři cestující zranil.

Po příjezdu na univerzitu pálil na zaparkovaný osobní vůz, řidiče zabil a spolujezdce poranil. V areálu vysoké školy ještě zastřelil dalšího člověka, než zemřel po zásahu přivolaných policistů.

Motiv incidentu policie zatím nezná. Jeden ze svědků popsal střelce jako bělocha ve věku přes 20 let. Střelec byl podle policie dopaden a smrtelně zraněn v místní univerzitní knihovně. Útočník byl vyzbrojen puškou AR-15 a nejméně jednou další ruční zbraní.

Prezident Obama se k incidentu zatím nevyjádřil. "O incidentu víme, (prezidentovu) návštěvu to neovlivnilo. V tomto okamžiku je to záležitost místní policie," uvedl mluvčí tajné služby ve Washingtonu.

Tento článek máteje zdarma. Když si předplatíte HN, budete moci číst všechny naše články nejen na vašem aktuálním připojení. Vaše předplatné brzy skončí. Předplaťte si HN a můžete i nadále číst všechny naše články. Nyní první 2 měsíce jen za 40 Kč.

  • Veškerý obsah HN.cz
  • Možnost kdykoliv zrušit
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Ukládejte si články na později
  • Všechny články v audioverzi + playlist