Prezident Miloš Zeman oproti jiným státníkům zřejmě na pondělní narození britského následníka trůnu reagovat nebude. Šéf hradního protokolu Jindřich Forejt to vysvětluje tím, že podle prezidentské kanceláře to není "z protokolárního hlediska" namístě.
Jiná situace by podle Forejta byla, kdyby šlo o přímého dědice, a ne v pořadí až třetího aspiranta na britský trůn.
Ministerstvo zahraničí nicméně očekávalo nějakou formu reakce. Podle mluvčí Johany Grohové připadal v úvahu například dopis s blahopřáním nebo telegram.
Ani mluvčí českého velvyslanectví v Londýně David Steinke nevěděl, jestli se Česko přidá k ostatním gratulantům. Pokud by se tak stalo, musel by to podle něj být krok prezidenta.
- Veškerý obsah HN.cz
- Mobilní aplikace
- Bez reklam
- Odemykejte obsah pro přátele
- Články v audioverzi + playlist
- Možnost kdykoliv zrušit
Přidejte si Hospodářské noviny
mezi své oblíbené tituly
na Google zprávách.












