Británie stále čeká na narození potomka prince Williama a vévodkyně z Cambridge Kate, která byla v pondělí krátce před šestou hodinou ranní přijata do londýnské porodnice St. Mary, přijela autem spolu se svým manželem bez policejního doprovodu.

Agentura AFP sestavila deset více i méně známých zajímavostí kolem královského miminka:

1) Příbuzný Draculy

Genealogové uvedli, že dítě bude vzdáleně příbuzné s transylvánským vládcem z 15. století Vladem III., známým také jako Napichovač, který byl předlohou slavného románu Dracula, jenž v roce 1897 napsal Bram Stoker.

Odborníci také vystopovali rodinné kořeny k islámskému sultánovi, o němž se předpokládá, že byl potomkem proroka Mohameda.

2) Prezervativy z Finska

Finsko obdarovalo Williama a Kate speciálním "dětským balíčkem", jaký dostávají v této severské zemi všechny nastávající maminky. Obsahuje mimo jiné oblečky pro miminko, kruhové vložky do podprsenky a dokonce i prezervativy.

3) Bez ministra

Bývalo zvykem, že na porod královského potomka dohlížel ministr vnitra, aby zajistil, že novorozeně nebude vyměněno. Naštěstí pro Kate byla tato tradice zrušena v roce 1936.

4) Královské příjmení

Dítě nemusí mít příjmení, ale pokud by William a Kate nějaké chtěli, pak si mohou vybrat mezi možnostmi Mountbatten-Windsor, Wales a Cambridge.

5) Barevné Niagarské vodopády

Významná světová místa, jako jsou Niagarské vodopády, torontská věž CN Tower či fontány na londýnském Trafalgarském náměstí se zbarví do modra nebo do růžova na oslavu narození dítěte podle toho, zda půjde o chlapce, nebo holčičku.

6) Jak Diana vyzrála nad tiskem

Novináři tábořící před nemocnicí Panny Marie v Londýně, kde má Kate porodit, už skoro brečí nudou, ale když měl v roce 1982 přijít na svět princ William, bylo to docela jiné. Jeho matka princezna Diana obalamutila tisk, když oznámila, že se syn narodí 1. července. Na svět přišel o deset dní dříve, což média naprosto zaskočilo.

7) Alexandra a George

Vsadit se dá na cokoli od jména dítěte až po barvu vlasů. Mezi favority bookmakerů patří Alexandra pro holčičku a George pro chlapce. Ovšem velké peníze se dají vyhrát, pokud by se William a Kate rozhodli pro méně pravděpodobnou variantu – například na prince Waynea je poměr sázek 500:1.

8) Dítě na Wikipedii

Dítě už má vlastní stránku na internetové encyklopedii Wikipedia nazvanou "dítě vévody a vévodkyně z Cambridge".

9) Pletený klokan

Bývalá australská premiérka Julia Gillardová pro britského královského potomka upletla klokana.

10) David jako Beckham

Fotbalista David Beckham skromně navrhl, že by měli William a Kate pojmenovat dítě podle něj. "Myslím, že by to měl být David," řekl v rozhovoru. "Tedy pokud to bude chlapec."

Tento článek máteje zdarma. Když si předplatíte HN, budete moci číst všechny naše články nejen na vašem aktuálním připojení. Vaše předplatné brzy skončí. Předplaťte si HN a můžete i nadále číst všechny naše články. Nyní první 2 měsíce jen za 40 Kč.

  • Veškerý obsah HN.cz
  • Možnost kdykoliv zrušit
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Ukládejte si články na později
  • Všechny články v audioverzi + playlist