V padesátých letech minulého století Detroit zažíval zlatou éru. Přijížděli sem lidé z celé země, aby dostali práci ve vzkvétajícím Fordu nebo Chrysleru, tehdy jednadvacetiletý Elvis Presley v místním Fox Theater rozbouřil nadšené publikum a mluvilo se o něm jako o místě, kde se skutečně zrodil "americký sen".

Po krizi automobilového průmyslu a nepokojích, během kterých vyšly do ulic tisíce nespokojených a naštvaných Američanů, z původní slávy města nezůstalo téměř nic. Továrny začaly propouštět ve velkém a lidé odcházeli hledat štěstí jinam.

Nyní, o více než 60 let později, město s dluhem zhruba 18,5 miliardy dolarů vyhlásilo bankrot. Detroit je přitom místem, které se nesmazatelně zapsalo do americké historie.

Zbývá vám ještě 90 % článku
Předplatné bez reklam první 2 měsíce za 80 Kč
  • Veškerý obsah HN.cz
  • Mobilní aplikace
  • Bez reklam
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Články v audioverzi + playlist
  • Možnost kdykoliv zrušit
Máte již předplatné? Přihlásit se