Bývalý technik amerických tajných služeb Edward Snowden přijal venezuelskou nabídku azylu. Podle tiskových agentur to oznámil šéf zahraničního výboru ruské dolní sněmovny Alexej Puškov.

Informaci zatím Snowdenovo okolí, Venezuela ani Rusko nepotvrdilo. Podle zahraničních médií se informace nejprve objevila na twitterovém účtu ruského politika, po několika minutách ale zmizela. S Puškovem se zatím médiím nepodařilo spojit, aby informaci potvrdil, píše Russia Today.

Ve Snowdenově aféře nicméně tento politik funguje jako styčný bod mezi Kremlem a veřejností. Všechny novináře nyní prý odkazuje na jeden z ruských zpravodajských serverů, který informaci založenou na jeho zprávě na Twitteru přinesl jako první.

Smazaný tweet ruského politika:

Američan obviněný USA ze špionáže přebývá v tranzitním prostoru moskevského letiště a o azyl požádal ve více než dvou desítkách zemí. Pokud by si Snowden nakonec vybral Venezuelu, nejednalo by se o příliš překvapivé rozhodnutí. Venezuela už dříve s poskytnutím azylu Američanovi obviněnému ze špionáže v zásadě souhlasila, oficiální rozhodnutí učinila v sobotu.

Zbývá vám ještě 50 % článku
První 2 měsíce předplatného za 40 Kč
  • První 2 měsíce za 40 Kč/měsíc, poté za 199 Kč měsíčně
  • Možnost kdykoliv zrušit
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Nově všechny články v audioverzi
Máte již předplatné?
Přihlásit se