V americké věznici Guantánamo na Kubě drží hladovku už více než polovina vězňů. Potvrdil to v neděli mluvčí americké armády, podplukovník Samuel House. Hladovku zahájila část mužů podezřelých z terorismu v únoru na protest proti podmínkám ve věznici a nespecifikovanému omezování.

Jako hladovkáře nyní armáda klasifikuje 84 guantánamských vězňů z celkového počtu 166 vězněných. Z nich 16 je nuceně vyživováno trubičkami a pět je hospitalizováno. House uvedl, že žadný z hospitalizovaných není ohrožen na životě.

Zbývá vám ještě 80 % článku
Předplatné bez reklam první 2 měsíce za 80 Kč
  • Veškerý obsah HN.cz
  • Mobilní aplikace
  • Bez reklam
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Články v audioverzi + playlist
  • Možnost kdykoliv zrušit
Máte již předplatné? Přihlásit se