Zhruba čtyřminutové video nahrál na server YouTube uživatel Uriminzokkiri.com, což jsou oficiální internetové stránky KLDR. Tyto stránky šíří zprávy a propagandu severokorejských státních médií. Video zobrazuje zkázu Baracka Obamy a amerického kongresu.

První část nahrávky obsahuje záběry na americké stíhačky, bombardéry typu B-52 a také letadlové lodě. Podle agentury AFP tak ukazuje Spojené státy jako zastrašující jadernou velmoc, která má v úmyslu podrobit si Pchjongjang.

"Vteřinu za vteřinou doutná zápalná šňůra jaderné války," varuje na pozadí ženský hlas. Následuje přehlídka severokorejských vojáků a zbraní, včetně dělostřelectva a mohutných raket. Poté se v hledáčku odstřelovače objeví Bílý dům a explodující kupole Kapitolu. "Dostřel našich strategických raket nezná hranic," konstatuje hlas komentátorky.

Severokorejská vláda, rozhořčená novými sankcemi, kterými ji Rada bezpečnosti OSN potrestala za únorovou jadernou zkoušku, nedávno pohrozila Spojeným státům preventivním jaderným úderem.

Experti jsou přesvědčeni, že KLDR potrvá ještě roky, než bude schopna vyvinout raketu s jadernou hlavicí, která by mohla zasáhnout americkou pevninu.

Americký ministr obrany Chuck Hagel nicméně už v pátek řekl, že Washington má v plánu posílit protiraketovou obranu USA na západním pobřeží.

Severní Korea již podobné video vyvěsila na internet počátkem února. Mladý muž v něm snil o letu na palubě severokorejské vesmírné lodi, o sjednocené Koreji a o New Yorku v plamenech.

O dva týdny později na jiné fiktivní videonahrávce sežehl jaderný výbuch americké vojáky a prezidenta Baracka Obamu.