Severní Korea v úterý ráno světu oznámila, že provedla již třetí úspěšný jaderný test. Státní zpravodajská agentura KCNA od té chvíle informuje o "nadějné události" a "obrovském vítězství" a přináší hlasy nadšených Severokorejců, kteří hájí jaderný test jako prostředek ke stabilizaci míru.
Oslavy propukly i na Kim Ir-senově náměstí v centru Pchjongjangu. Ve čtvrtek se zde sešly desítky tisíc lidí. Včetně vysokých vládních a armádních představitelů i obyčejných lidí.
- Veškerý obsah HN.cz
- Mobilní aplikace
- Bez reklam
- Odemykejte obsah pro přátele
- Články v audioverzi + playlist
- Možnost kdykoliv zrušit
Přidejte si Hospodářské noviny
mezi své oblíbené tituly
na Google zprávách.















