Severokorejský vládce Kim Čong-un se možná už dočkal dědice. Televizní záběry první dámy KLDR z oficiálních novoročních oslav totiž naznačují, že Kimova manželka pravděpodobně nedávno porodila. Píše o tom agentura AFP s odvoláním na jihokorejská média.

Těhotenství pohledné Kim Čong-unovy ženy Ri Sol-ču bylo odhaleno 17. prosince na vzpomínkové akci u příležitosti ročního výročí úmrtí Kim Čong-unova otce Kim Čong-ila.

Ri Sol-ču na obřad přišla v tradičním smutečním korejském oděvu černé barvy, který jen stěží skrýval její výrazně se vzdouvající bříško.

Na nejnovějších záběrech z oslav příchodu Nového roku má na sobě Ri vypasovaný kostýmek vínové barvy, který zdůrazňuje opět útlý pas první dámy. "Zdá se, že Ri porodila," konstatoval nejmenovaný člen jihokorejské vlády citovaný tiskovou agenturou Jonhap.

"Bříško Ri Sol-ču se během 11 dní zmenšilo. Objevila se na veřejnosti hned po porodu?" táže se jihokorejský deník Čoson ilbo.

Spekulace o tom, že Kim a Ri čekají potomka, se objevily již v říjnu, když se Ri ukázala po 50 dnech nepřítomnosti znovu na veřejnosti.

V Severní Koreji vládne už více než šedesát let dynastie Kimů, kterou založil Kim Ir-sen. Po jeho smrti do úřadu nastoupil jeho syn Kim Čong-il, který minulý prosinec náhle zemřel.

Kim Čong-un, jeho nejmladší syn, je již třetím vůdcem vládnoucího rodu. Letos poprvé po téměř dvaceti letech pronesl novoroční projev, ve kterém zdůraznil důležitost ekonomického růstu i jednotné Koreje.

Snímky zpěvačky Ri Sol-ču, která doprovázela Kim Čong-una, se poprvé objevily v severokorejské státní televizi v červenci. Od té doby už o mladé dámě státní média informovala jako o manželce vůdce KLDR.

Severokorejská první dáma Ri Sol-ču v prosinci 2012 (vlevo) a lednu 2013 (vpravo):

Severokorejská první dáma Ri Sol-ču v prosinci 2012 (vlevo) a lednu 2013 (vpravo)

Tento článek máteje zdarma. Když si předplatíte HN, budete moci číst všechny naše články nejen na vašem aktuálním připojení. Vaše předplatné brzy skončí. Předplaťte si HN a můžete i nadále číst všechny naše články. Nyní první 2 měsíce jen za 40 Kč.

  • Veškerý obsah HN.cz
  • Možnost kdykoliv zrušit
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Ukládejte si články na později
  • Všechny články v audioverzi + playlist