Páteční útok, při kterém dvanáct lidí zemřelo a téměř šedesát se zranilo, provedl čtyřiadvacetieltý James Holmes legálně drženými zbraněmi. Ty si podle policie opatřil několik týdnů dopředu. Například šest tisíc kusů munice nakoupil přes internet.

Střelec vnikl do kina asi čtvrt hodiny po začátku filmu, s sebou měl poloautomatickou pušku, brokovnici a dvě pistole. Nejprve do prostoru pustil kouř a poté začal vraždit. Podle jednoho ze svědků spustil střelbu v okamžiku, kdy se střílelo i na plátně. To diváky v kině zmátlo. Nejprve si mysleli, že jde o součást slavnostní premiéry.

Proč útočník střílel, zatím policie nezjistila. Jasno by mělo být v pondělí odpoledne, kdy s vrahem začne soud.

Podle lidí, kteří Holmese znali, to byl plachý a inteligentní člověk. Prý si přezdíval Joker podle záporné postavy z příběhu o Batmanovi.

Policie po útoku prohledala i byt útočníka. V něm našla mnoho nástražných zařízení, některé obsahovaly výbušniny. Jejich zneškodnění prý potrvá několik hodin až dní.

Tento článek máteje zdarma. Když si předplatíte HN, budete moci číst všechny naše články nejen na vašem aktuálním připojení. Vaše předplatné brzy skončí. Předplaťte si HN a můžete i nadále číst všechny naše články. Nyní první 2 měsíce jen za 40 Kč.

  • Veškerý obsah HN.cz
  • Možnost kdykoliv zrušit
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Ukládejte si články na později
  • Všechny články v audioverzi + playlist