Levicový venezuelský prezident Hugo Chávez se stal nejpopulárnějším politikem na sociální síti Twitter v Latinské Americe. Jeho účet totiž registruje již více než tři miliony lidí, kteří se přihlásili k odběru Chávezových zpráv, uvedla agentura AFP.

V úterý ráno účet @chavezcandanga (Chávez šibal) měl 3 006 371 followerů. Prezident otevřel účet v dubnu 2010. Veřejnoprávní venezuelská televizní stanice VTV odvysílala reklamní šot s oznámením "Tři miliony uživatelů, a jede se dál!".

"Posílám všem zvláštní poděkování! Tímto způsobem také pokračujeme v bitvě myšlenek!" prohlásil sedmapadesátiletý Chávez, který udržuje přátelské vztahy s kubánským komunistickým režimem a letos hodlá v říjnových prezidentských volbách usilovat o třetí mandát.

Přes pochyby o jeho zdravotním stavu poté, co podstoupil dvě operace rakoviny a objevuje se méně na veřejnosti, Chávez zatím s přehledem vede v předvolebních průzkumech veřejného mínění.

Henrique Capriles, který drtivě vyhrál primárky a stal se kandidátem venezuelské opozice, stále v průzkumech výrazně zaostává.

Ve srovnání s Chávezem má na Twitteru například prezident Chile Sebastian Piñera 791 tisíc "fanoušků" a kolumbijský státník Juan Manuel Santos přes 986 tisíc followerů.

Související