Bývalý britský premiér Tony Blair v pondělí stanul před vyšetřovací komisí, aby objasnil své vztahy s mediálním magnátem Rupertem Murdochem. Ačkoli připustil, že mezi bulvárními médii a politiky se vytvořil vztah, který byl "nezdravý", odmítl, že by jeho vláda rozhodovala v Murdochově zájmu. Popřel také, že by během jeho dekády v úřadu premiéra měli s Murdochem jakoukoli dohodu.
Blízké vztahy politiků s médii jsou podle Blaira nezbytné. "Rozhodl jsem se jako politický vůdce a bylo to strategické rozhodnutí, že vztahy budu udržovat a nepůjdu do sporu," uvedl před komisí.
- Veškerý obsah HN.cz
- Mobilní aplikace
- Bez reklam
- Odemykejte obsah pro přátele
- Články v audioverzi + playlist
- Možnost kdykoliv zrušit
Přidejte si Hospodářské noviny
mezi své oblíbené tituly
na Google zprávách.











