Mikuláš Dzurinda po dvanácti letech v čele SDKÚ končí. V pondělí oznámil, že se na jarním kongresu strany už nebude ucházet o funkci jejího předsedy.
"Přebírám plnou politickou zodpovědnost za to, že středopravé strany nedokázaly sestavit vládu a SDKÚ-DS nedokázala přispět tak, jako má potenciál přispívat," vysvětlil Dzurinda s tím, že bude podporovat kandidaturu Lucie Žitňanské na lídra strany.
Bývalý dvojnásobný premiér Slovenska a muž, který SDKÚ předsedal od roku 2000, zůstane pouze řadovým poslancem slovenské Národní rady.
- Veškerý obsah HN.cz
- Mobilní aplikace
- Bez reklam
- Odemykejte obsah pro přátele
- Články v audioverzi + playlist
- Možnost kdykoliv zrušit
Přidejte si Hospodářské noviny
mezi své oblíbené tituly
na Google zprávách.












