Mikuláš Dzurinda a jeho SDKÚ-DS ve volbách propadli. Demokraté se sice přehoupli přes pětiprocentní hranici, a dostali se tak do parlamentu, získali ale jen 11 křesel. A Dzurinda sám jako lídr kandidátky skončil po sečtení kroužků až na třetím místě.

Šéf SDKÚ-DS byl letos na prvním místě kandidátky, od voličů dostal ale pouhých 27 225 preferenčních hlasů. Předstihla ho dvojka Ivan Mikloš s téměř 57 tisíci hlasy i třetí v seznamu Lucia Žitňanská, kterou zakroužkovalo přes 103 tisíc voličů.

Jaký má teď Dzurinda z voleb pocit? Přečtěte si krátký rozhovor, který dal slovenským Hospodárským novinám:
Zbývá vám ještě 60 % článku
Předplatné bez reklam první 2 měsíce za 80 Kč
  • Veškerý obsah HN.cz
  • Mobilní aplikace
  • Bez reklam
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Články v audioverzi + playlist
  • Možnost kdykoliv zrušit
Máte již předplatné? Přihlásit se