Jedna z íránských televizí ukázala záběry bezpilotního letounu RQ-170, který nad Íránem ztratily USA. Íránci tvrdí, že letoun sestřelili nedaleko hranice s Afghánistánem, píše server BBC News.

Na záběrech v pořadu s názvem "RQ170 - moderní americké špionážní letadlo" představitelé íránské armády prohlížejí stroj, který zřejmě není nijak závažněji poškozen.

Bezpilotní letoun RQ170 Sentinel je první, který Spojené státy ztratily. Američané přiznali, že o něho přišli, ale zpochybnili, že byl sestřelen. Pentagonu dělá starosti to, že se Íránu mohly dostat do rukou informace o tom, jak je letadlo zkonstruováno a jak funguje.

Vztahy Spojených států a Íránu jsou už po desítky let na bodu mrazu. V posledních letech Washington a jeho spojenci podezřívají Teherán, že se snaží vyvinout nukleární zbraň. Írán to ale odmítá a tvrdí, že chce jadernou energii využívat výhradně k mírovým účelům.

Tento článek máteje zdarma. Když si předplatíte HN, budete moci číst všechny naše články nejen na vašem aktuálním připojení. Vaše předplatné brzy skončí. Předplaťte si HN a můžete i nadále číst všechny naše články. Nyní první 2 měsíce jen za 40 Kč.

  • Veškerý obsah HN.cz
  • Možnost kdykoliv zrušit
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Ukládejte si články na později
  • Všechny články v audioverzi + playlist