Českoslovenští legionáři se po 102 letech dočkaly svého památníku v jihouralském Čeljabinsku. Připomínka legionářů už jednou stála, místní ji ale zničili.
„V roce 1919 za vlády bílých už jim jednou památník postavili, existuje jeho fotografie, ale pak byl zničen. Hlavně v první době jejich zdejšího pobytu je lidé měli rádi, ale pak přišla deziluze,“ vysvětluje docent katedry historie čeljabinské státní univerzity Pavel Nazyrov místnímu portálu Ural-Press-Inform.
- Veškerý obsah HN.cz
- Mobilní aplikace
- Bez reklam
- Odemykejte obsah pro přátele
- Články v audioverzi + playlist
- Možnost kdykoliv zrušit
Přidejte si Hospodářské noviny
mezi své oblíbené tituly
na Google zprávách.









