Českoslovenští legionáři se po 102 letech dočkaly svého památníku v jihouralském Čeljabinsku. Připomínka legionářů už jednou stála, místní ji ale zničili.

„V roce 1919 za vlády bílých už jim jednou památník postavili, existuje jeho fotografie, ale pak byl zničen. Hlavně v první době jejich zdejšího pobytu je lidé měli rádi, ale pak přišla deziluze,“ vysvětluje docent katedry historie čeljabinské státní univerzity Pavel Nazyrov místnímu portálu Ural-Press-Inform.

Zbývá vám ještě 90 % článku
Předplatné bez reklam první 2 měsíce za 80 Kč
  • Veškerý obsah HN.cz
  • Mobilní aplikace
  • Bez reklam
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Články v audioverzi + playlist
  • Možnost kdykoliv zrušit
Máte již předplatné? Přihlásit se