Norsko poprvé od červencového masakru zpřístupnilo médiím ostrov Utoya. Masový vrah Anders Breivik zde tehdy zastřelil 69 lidí, kteří se účastnili kempu sociálnědemokratické mládeže. Informaci přinesla agentura AP.
Více než 150 novinářů a fotografů se přeplavilo na ostrov na stejném trajektu jako Breivik, když se za deštivého rána 22. července chystal provést svůj hrůzný čin. Žurnalisté se mohli po ostrově volně procházet, ale neměli dovoleno brát s sebou přeživší svědky masakru.
- Veškerý obsah HN.cz
- Mobilní aplikace
- Bez reklam
- Odemykejte obsah pro přátele
- Články v audioverzi + playlist
- Možnost kdykoliv zrušit
Přidejte si Hospodářské noviny
mezi své oblíbené tituly
na Google zprávách.











