Íránci nás dva roky věznili jen kvůli naší státní příslušnosti, řekli v neděli po svém návratu do vlasti američtí turisté Shane Bauer a Josh Fattal.

"Jediným důvodem našeho zadržování byla hned od začátku naše americká národnost," řekl Fattal v rozhovoru pro agenturu AP po příletu na Kennedyho letiště v New Yorku.

Íránské soudy přitom osmileté vězení pro Bauera s Fattalem oficiálně zdůvodnily pokusem o špionáž, ke kterému mělo dojít po té, co dotyční spolu s další Američankou údajně nelegálním způsobem překročili hranice z Iráku.

Zbývá vám ještě 70 % článku
Předplatné bez reklam první 2 měsíce za 80 Kč
  • Veškerý obsah HN.cz
  • Mobilní aplikace
  • Bez reklam
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Články v audioverzi + playlist
  • Možnost kdykoliv zrušit
Máte již předplatné? Přihlásit se